Wielkanoc ‚2014

Ta sama miłość, z powodu której Syn Boży stał się człowiekiem i poszedł aż do końca drogą pokory i daru z siebie, aż do piekieł, aż do otchłani oddzielenia od Boga, ta sama miłosierna miłość zalała światłem martwe ciało Jezusa i przemieniła je, sprawiła,
że przeszło do życia wiecznego. Jezus nie powrócił do poprzedniego życia, do życia doczesnego, ale wszedł do chwalebnego życia Boga i wszedł w nie z naszym człowieczeństwem, otworzył nas na przyszłość nadziei.
/Papież Franciszek/
W najwspanialszą Noc Zmartwychwstania zwyciężyła miłość, zwyciężyło miłosierdzie! Chrystus zmartwychwstał! A to oznacza, że Boża miłość jest silniejsza niż zło i śmierć. Znaczy to, że miłość Boga może przemienić nasze życie.
Pozwólmy się odnowić przez miłosierdzie Boga, pozwólmy, aby Jezus nas kochał,
niech potęga Jego miłości przekształci także nasze życie. Stańmy się narzędziami
tego miłosierdzia, przez które Bóg może nawadniać ziemię i sprawić, aby rozkwitły sprawiedliwość i pokój.
Na czas świętowania WIELKANOCY życzę wszystkim parafianom i gościom,
by Zmartwychwstały Jezus przemieniał codzienność życia w radość
Swego chwalebnego zmartwychwstania.